FAQ

 • Co je Yay BOOKS?

Yay BOOKS je dvouměsíční knižní předplatné, ve kterém se kromě knihy můžeš těšit na kvalitní knihomolí dárky, které pro tebe s láskou vybíráme.

 • Kolik Yay BOOKS stojí?

Balíček stojí 799,- bez poštovného a balného.

 • Můžu si Yay BOOKS balíček předplatit?

Ano, můžeš! Předplatné existuje ve třech verzích - roční předplatné, půlroční předplatné s knihami v AJ a půlroční předplatné s knihami v ČJ. U každé ze tří verzí také nabízíme možnost předplatné zakoupit s poštovným od České pošty nebo od Zásilkovny, což znamená, že v ceně předplatného je započítáno poštovné a balné. Ceny jednotlivých předplatných najdeš tady.

 • Kdo mi Yay BOOKS doručí a za kolik? Můžu zásilku sledovat online?

Momentálně využíváme služeb České pošty, ale pokud bude v budoucnu zájem i o další dopravce, přidáme další varianty. Cena poštovného je 88 Kč. Balíček můžeš sledovat pomocí sledovacího čísla.

 • Pro koho je Yay BOOKS určený?

Pro každou milovnici a milovníka dobrých Young Adult knížek! Pro zaryté knihomoly i pro sváteční čtenáře. Pro každého, kdo ocení dobrou knihu a kvalitní knihomolské dárky.

 • Co najdu v balíčku?

V každém balíčku Yay BOOKS najdeš pečlivě vybranou YA knihu. Nezaměřujeme se na konkrétní žánry, takže si každý přijde na své: fantasy, sci-fi, současnost – zkrátka cokoliv, co nám padne do oka. Kromě knihy (to je snad povinnost!) se můžeš těšit na 2 až 3 knihomolí dárky. Nechceme ti poslat balíček plný zbytečných věcí, na které bude akorát padat prach.

 • Co když knihu už mám? Co když se mi věci v balíčku nelíbí?

Ach jo, mrzí nás, že jsme se ti tentokrát netrefily do vkusu, anebo už máš knížku doma. Bohužel nevidíme každému do knihovny. Snažíme se posílat knihy, které na český knižní trh teprve přichází, nebo se na něm ani neobjevily, případně upadly do hlubokého, opravdu hlubokého zapomnění a my se je snažíme přivést zpět k našim čtenářům. Pokud se ti dárek nelíbil, určitě nám o tom dej vědět na mail nikol@yaybooks.cz nebo na paja@yaybooks.cz  Napiš, co se ti nelíbilo a proč. Je pro nás důležité vědět, co naše čtenáře baví a dělá jim radost!

Více se dočteš v našich obchodních podmínkách.

 • Posíláte paperbacky nebo hardbacky? Dostanu novou knihu?

Určitě od nás vždy dostaneš novou, nečtenou knihu. Knihy z antikvariátu budeme zasílat pouze v případě, že by nějak doplňovaly "hlavní" knihu balíčku. Co se hardbacku týče, tak i my milujeme knihy v pevné vazbě, ale pokud chceme do balíčku dostat i nějaké dárky, budeme se čas od času muset spokojit s paperbackem.

 • Jak můžu zaplatit?

Zaplatit můžeš zatím pouze bankovním převodem. Do budoucna plánujeme více variant.

 • Můžu Yay BOOKS někomu předplatit jako dárek?

Určitě! Budeme moc rády, pokud někomu daruješ Yay BOOKS. Při vyplňování doručovacích údajů jen uveď jméno a adresu obdarovaného šťastlivce. Pokud chceš přidat osobní vzkaz, nezapomeň ho napsat do poznámky při odesílání objednávky.

 • Odesíláte balíčky i na Slovensko?

Hej! Myslíme i na naše východní sousedy a balíček pošleme jak do Bratislavy, tak do Košic. Akorát poštovné je bohužel o krapet vyšší, protože dle České pošty jste už cizinci, i když my vás tak rozhodně nebereme. Poštovné na Slovensko je 238 Kč a zásilku můžeš sledovat online tady.

 • Jak vypadaly předchozí balíčky? Co bude v příštím balíčku?

Chceš vědět co bude v příštím balíčku? To by ale zkazilo celé překvapení! Pořád chceš vědět, co bude v příštím balíčku? No dobrá... sleduj nás na Instagramu a Facebooku, na kterých zveřejňujeme malé ochutnávky příštího Yay BOOKS. Jak vypadaly předchozí balíčky a jaké knižní dárky v nich byly? Koukni na naše sociální sítě; nebo sleduj hashtagy  #yaybookscz a #yayzazitek.

 • Máte newsletter? Jak se do něj přihlásím?!
Chceš dostávat novinky o všem, co se v Yay BOOKS děje, spolu s informacemi ze zákulisí? Nechceš promeškat žádnou soutěž nebo slevu? Nechej nám tu svůj e-mail a my ti na něj čas od času pošleme náš newsletter!

ZAJÍMÁ TĚ, 

CO VŠECHNO JEŠTĚ CHYSTÁME?

PŘIHLAŠ SE K NAŠEMU NEWSLETTERU A MY TI NA OPLÁTKU NAPÍŠEME O VŠEM, CO SE V ZÁKULISÍ YAY BOOKS ŠUSTNE.

Psst... součástí newsletteru budou i soutěže, a taky nápovědy k obsahu balíčku. Tak na co ještě čekáš? :)

PS: od odběru newsletteru se můžeš kdykoliv odhlásit