Nikol & Pája

Jsme partnerky v životě i v byznysu – v srdci Olomoučanky, bydlištěm Brňanky, jednou nohou v Nebelvíru a druhou v Havraspáru – a už pár let sledujeme růst trendu knižních boxů v zahraničí a zoufáme si nad tím, že se v Česku žádný neurodil. A tak jsme se nakonec rozhodly, že ho vytvoříme samy - a jinak.

Nikol (na fotce vlevo) je od dětství těžké odlepit od knihy. Kromě filmové vědy (pusťte si Karukoskiho film Zakázané ovoce!) vystudovala také anglickou filologii, a ta v ní ještě prohloubila už tak nezdravou lásku k literatuře všeho druhu. Zbožňuje literární a filmové upíry, neúnavně pro vás hledá ty správné knižní lahůdky a vytváří koncepty rozšířeného čtenářského zážitku.


Pája (na fotce vpravo) rezignovala na to, že by se snažila Nikol odlákat od knih a místo toho se s ní pustila do vysněného projektu. Kromě filmové vědy (pusťte si Jarmuschův film Přežijí jen milenci) vystudovala také ekonomická studia. Zbožňuje kočky a kafe a vybírá pro vás takové dárky, aby čtenáři nadšeně zvolali "Yay!" a nikoliv "Nay!", když jim balíček přiletí domů.